Kaziuko mugė Baleliuose

      Kovo 2 dieną visi, dideli ir maži, iš pašalių išlindę, smagią dainą išgirdę skubėjo į tradicinę jau 16 – ąją Kaziuko mugę, pačią gražiausią pavasario šventę, Baleliuose.
      Šventėje ne mažas būrys pardavėjų kvietė: paskanauti šviežių, agurkais kvepiančių stintų, naminių kibinų, saldumynų, sušilti ragaujant kavos, įsigyti kaimiškų sūrių, medaus, pintų ir drožtų gaminių, rankų darbo žvakių, įvairių sagių ir kitokių dirbinių iš tautinės atributikos. Mugėje, savo rankomis pagamintas žvakes ir vazonėlius su gėlių daigais, prekiavo Balelių universalaus daugiafunkcio centro neformalaus vaikų švietimo technologijų būrelio vaikai.
      Kiekvienas šventės dalyvis galėjo išbandyti laimę bendruomenės organizuojamoje loterijoje, sudalyvauti aukcione.
      Kaziuko mugėje šventinio šurmulio ir geros nuotaikos suteikė meno mėgėjų kolektyvo muzikinė programa, kurią padovanojo svečiai iš Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinio liaudiškos muzikos kapela „Juostvingė“, vadovaujama Audronės Kirsnienės, taip pat Balelių universalaus daugiafunkcio centro neformalaus vaikų švietimo šokių būrelio šokėjai, vadovaujami Jurgitos Padolskienės.
      Tradiciją švęsti Kaziuko mugę puoselėja Balelių kaimo bendruomenė ir Balelių universalaus daugiafunkcio centro darbuotojai.

Kultūros darbuotoja Daiva Gudzevičienė


Linksmas vakarinis Vasario 16-osios paminėjimas Baleliuose

      Balelių kaimo bendruomenė kartu su Balelių universaliu daugiafunkciu centru prisijungė prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.
      Šventė prasidėjo šaškių varžybomis Balelių universalaus daugiafunkcio centro aktų salėje. Centro darželio vaikai kartu su auklėtoja Valentina Šalavijiene ir tėveliais, bendruomenės vaikai kartu su savo tėveliais ir kiti dalyviai susėdo žaisti šaškėmis. Sužaidę draugiškas varžybas, visi pasiėmę po tautinę atributiką – vėliavas bei fakelus rikiavosi į eiseną pagrindinėmis kaimo, Liepų ir Ąžuolo, gatvėmis iki Balelių kaimo paminklo, kur visi sugiedojo Lietuvos himną ir nusifotografavo.
      Vėliau visi rinkosi į Balelių UDC aktų salę: klausėsi liaudiškų dainų, vyko šaškių varžybų dalyvių apdovanojimas, kaimo bibliotekininkė apdovanojo geriausius skaitytojus, visi vaišinosi žolelių arbata ir pyragais.
      Šventinė kaimo bendruomenės eisena su trispalvėmis ir tautiniais kostiumais - tai graži pilietinė akcija, kuri gausiai sutelkė kaimo bendruomenės narius, Balelių universalaus daugiafunkcio centro darbuotojus, skatino pilietinį aktyvumą.

Kultūros darbuotoja Daiva Gudzevičienė


2018 metai
2017 metai
2016 metai
2014 metai
2013 metai
Kitos nuotraukos